خرید آنلاین بلیط هواپیما

رزرو پرواز خارجی و خرید بلیط چارتر

رزرو هتل در سرتاسر دنیا

جزئیات قرارداد بوئینگ و ایران ایر

جزئیات قرارداد ایران ایر و بوئینگ

  

به گزارش سایت خبری تحلیلی عصرایران، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی اعلان کرد: براساس قرارداد منعقد شده با شرکت بوئینگ برای خرید ۸۰ فروند هواپیما، ۶ فروند در سال ۲۰۱۷ تحویل ایران ایر خواهد شد همچنین با بیان اینکه این نخستین قرارداد ایران ایر با بوئینگ پس از 38 سال است، افزود: با تمهیدات متخصصان و کارشناسان فنی، این قرارداد امروز نهایی شد.

طبق این قرارداد فی ما بین، بوئینگ 50 فروند هواپیمای 737 مکس (MAX) به ظرفیت 150 تا 160 نفر 15 فروند هواپیمای 777 مدل ایی.آر300 (ER300) به ظرفیت 350 نفر و 15 فروند هواپیمای پهن پیکر دوربرد مدل 777 به ظرفیت390 نفره را در مدت 10 سال به ایران ایر تحویل می دهد.

 

تاریخ تحویل هواپیماهای جدید

براساس این قرارداد، بوئینگ 6 فروند دیگر را در سال 2019 و سه فروند را در سال 2020 تحویل ایران ایر می دهد؛ همچنین از سال 2021 سالی بین 10 تا 12 فروند دیگر به هما تحویل خواهد داد.

ارزش قرارداد بوئینگ و ایران ایر

وی ارزش اسمی قیمت این هواپیماها طبق کاتالوگ را 16 میلیارد و 600 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: ممکن است با توجه به نوع سفارش ما قیمت آن کمتر از این مبلغ شود.

مدیرعامل ایران ایر یادآورد شد: طبق مجوز خزانه داری آمریکا به بوئینگ، قرار است این هواپیماها در دو مرحله به ایران ایر تحویل شود؛ اگر آنها بد عهدی نکنند، ایران ایر همه 80 هواپیماها را به تدریج تحویل می گیرد.

ظرفیت ناوگان هوایی جدید

وزیر راه و شهرسازی نیز بعد از امضای قرارداد خرید 80 فروند هواپیما از شرکت هواپیماسازی بوئینگ گفت: با ورود این هواپیماها به ناوگان هوایی ایران ایر، 50 هزار صندلی وارد ناوگان هوایی کشور می شود. وی تاکید کرد: مبنای کار ما در ارتباط با استفاده از ظرفیت های ایران، افزایش قدرت و رقابت پذیری در صنعت هوانوردی است تا بتوانیم سهم کشورمان در صنعت حمل و نقل منطقه و جهان را پس بگیریم.

 

خرید بلیط هواپیما

منبع: asriran.com

موارد مرتبط

1 نظر
نوشتن نظر

  • معلوم نیست این قراداد ها که بسته میشه کی به جواب میرسه