•  چه تفاوتی بین پرواز چارتر و پرواز سیستمی وجود داد؟

از نظر کیفی هیچ فرقی بین پرواز چارتر و پرواز سیستمی وجود ندارد. پروازهای سیستمی همان پروازهای عادی هستند که توسط خود ایرلان با همکاری آژانسهای مسافرتی به فروش می رشند و نرخ آنها تابع کلاس پروازی و شرایط کامل مشخص می باشد و هر گونه تغییر و کنسلی این پرواز ها باتوجه به کلاس پروازی مشخص و معین هستند و لی در پروازهای چارتر تعداد یا کل صندلی های یک پرواز توسط یک شرکت و یا یک آژانس اجاره می گردد و نرخ فروش این پرواز ها مشخص نیوده و نسبت به عرضه و تقاضا مدام در حال نوسان میباشد. این پروازها قابلیت کنسلی و تغییر تاریخ نداشته و در صورت استفاده نکردن از پرواز هیچ هزینه ای به مسافر استرداد نمی گردد.

  • بهترین زمان حضور در فرودگاه چه زمانیست؟

بهترین زمان برای مراجعه به فرودگاه در پروازهای داخلی 2 ساعت قبل از پرواز و در  پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از پرواز میباشد. لازم به ذکر است در ایام پیک سفر بهتر است یک ساعت زودتر در فرودگاه حضور داشته باشید.

  • آیا می توان پرواز چارتری رو کنسل نمود و یا تاریخ آن را تغییر داد؟

خیر پروازهای چارتر تحت هیچ عنوان قابلیت تغییر ندارند.

  • در زمان پرواز چه مدارکی مورد نیاز هست؟

در پروازهای داخلی به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر نظیر کارت ملی / شناسنامه و گذرنامه الزامی می باشد و در پروازهای خارجی اصل گذرنامه ، فیش عوارض خروج از کشور ، در صورت نیاز ویزا الزامی می باشد.

  • در پروازهای خارجی امکان تغییر تاریخ وجود دارد ؟

در صورتی که قصد تغییر تاریخ و یا کنسل نمودن پرواز خود را دارید قبل از خرید از میزان جرایم مربوطه مطلع شود در برخی از پروازهای بعد از صدور قابلیت هیچ گونه تغییر تاریخ و یا کنسلی وجود ندارد.